ns

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco z ekscytującymi produktami Medere

D

15 lutego 2019

Codzienna dawka optymizmu

chmury i woda na tle zdjęcia kobiety

Myśl jest falą energii, która wibruje w określonej, charakterystycznej dla siebie częstotliwości. Pozytywne myślenie wywołuje pozytywne emocje i wpływa na organizm, uruchamiając lawinę korzystnych dla niego reakcji biochemicznych.

Im więcej dajemy sobie szans na doświadczanie pozytywnych wrażeń, sytuacji, ludzi i emocji, tym większy mamy wpływ na otaczający nas świat oraz na nas samych.
Czym jest i jak działa pozytywne myślenie?
Kształtuje świat i przyciąga dobro jak magnes. To sposób myślenia i reagowania na siebie oraz otoczenie.                 Z punktu widzenia odkryć fizyki kwantowej słowa, które wypowiadamy, myśli, pragnienia, wyobrażenia i oczekiwania, które nam towarzyszą, posiadają siłę kreowania rzeczywistości.
Poprawia odporność organizmu. Redukuje poziom hormonów odpowiedzialnych za powstawanie stresu, który jest częstym źródłem zaburzeń funkcjonowania komórek, tkanek, a w konsekwencji – narządów wewnętrznych i całego organizmu. Zwiększa zdolność organizmu do samoregeneracji i walki z chorobami.
Poprawia pracę układu krwionośnego.

Serce osób pozytywnie nastawionych do życia pracuje sprawniej, natlenia i odżywia wszystkie organy, wyrównuje ciśnienie krwi i puls.
Zmniejsza ryzyko zachorowania na nadciśnienie tętnicze i miażdżycę.
Zmniejsza też ryzyko występowania zawału serca oraz udaru mózgu.
Zwiększa komfort życia. Pracujemy sprawniej i wydajniej.
Zwiększa się poziom koncentracji oraz kreatywnego myślenia. Poprawiają się relacje międzyludzkie, samoakceptacja, wzrasta motywacja i chęć do działania. „Szczęśliwy” mózg uwalnia hormony szczęścia, które podnoszą poziom energii życiowej i zadowolenia. Nabieramy dystansu do trosk i kłopotów, a wyzwania i cele stają się bardziej dostępne i łatwiejsze w realizacji.

Według Barbary Fredrickson, pierwszej laureatki prestiżowej Nagrody Templetona, jednej z najwybitniejszych psycholożek emocji oraz czołowej postaci psychologii pozytywnej, dobrych emocji musi być trzy razy więcej niż negatywnych, abyśmy mogli stale się realizować i spełniać nasze marzenia. Zatem warto pozytywnie myśleć!

Co to jest „kosmetyka pozytywna”? Kosmetyka pozytywna to wprowadzenie sposobu pozytywnego myślenia i konsekwencji z niego wynikających do świata urody. To filozofii a, która pokazuje, jak być piękną, pozytywnie myśląc, jak dbać o siebie, uśmiechając się, szanując się i słuchając głosu własnego serca.
To wiedza o tym, jak być zadbaną, wykorzystując siłę i dary natury, jak być atrakcyjną, inwestując czas w poznanie siebie i rozwój wewnętrzny oraz jak naturalnie i spokojnie akceptować oznaki mijającego czasu. Kosmetyka pozytywna to moja odpowiedź na niepokojące tendencje narzucające wątpliwe wzorce piękna, a przede wszystkim efekt współpracy i rozmów z setkami kobiet. Kobiety tęsknią za harmonią, za wewnętrznym spokojem, za wydobyciem siły i mądrości, która w nas drzemie. Buntują się przeciwko narzucanym wzorcom wiecznie młodych i pięknych, dla których czas zatrzymał się w miejscu. Tylko tyle i aż tyle.

Kosmetyka pozytywna to coś więcej niż naturalne kosmetyki czy profesjonalne zabiegi upiększające. To sposób, w jaki patrzymy na siebie, to czas, który poświęcamy sobie, to rodzaj myśli i emocji, które powstają w naszej głowie – nastawienie do świata, chęć działania, energia do życia i akceptacja wynikająca z rozumienia szczęścia. To sposób, w jaki dotykamy swojego ciała, w jaki aplikujemy kosmetyki, pachniemy, poruszamy się. To gracja i wdzięk, które wynikają ze zdrowego i zadbanego ciała. Nie bez powodu kosmetologia wchodzi na salony wydziałów medycznych wyższych uczelni.

Ciężko mówić o urodzie bez zachowania zdrowia: to prawidłowo funkcjonujący organizm, silny, odporny i szczęśliwy jest podstawą do wszelkich terapii anti-aging. Kosmetologia gwarantuje urodę przy zachowaniu zdrowia, na które składa się cały skomplikowany system wzajemnych zależności ciało – umysł – dusza.

 

Anna Nocoń

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. dowiedz się więcej.

Ok, rozumiem