ns

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco z ekscytującymi produktami Medere

D

11 stycznia 2021

Czy istnieje sposób na odmłodzenie twarzy bez użycia skalpela?

kobieta podczas medytacji

Joga twarzy ostatnio przedziera się do szerszej grupy odbiorców. I dobrze, ponieważ regularne ćwiczenia mięśni twarzy i szyi oraz automasaż potrafią przynieść niesamowite efekty. Jak zacząć przygodę z tą aktywnością, po jakim czasie możemy spodziewać się efektów i jak poradzić sobie z siłą grawitacji i zmarszczkami?

Czym jest joga twarzy?

W pewnym wieku każda kobieta uważniej zaczyna przyglądać się swojemu odbiciu w lustrze. Niestety często nie jest z niego zadowolona. Kiedyś promienna cera, „otwarte” oko i napięta skóra były codziennością, po latach pierwsze co zauważamy, to zmarszczki, nikła elastyczność, worki pod oczami, zmęczenie, obwisłe policzki.

Czym w takim razie jest joga twarzy? To japoński zestaw ćwiczeń, który powinnyśmy włączyć do naszego codziennego treningu. Jego celem jest zwiększenie objętości i gęstości mięśni twarzy. W końcu dlaczego nie dziwi nas, że nieregularnie ćwiczone pośladki czy bicepsy wiotczeją i opadają? Tak samo dzieje się z naszą twarzą i szyją, na których znajduje się w sumie ponad 50 mięśni. Nic więc dziwnego, że nieużywane tracą sprężystość.

Jakich efektów mogę się spodziewać?

Regularne ćwiczenia mogą przynieść wiele pozytywnych zmian, do których możesz zaliczyć między innymi: redukcję zmarszczek, „podniesienie” oka i opadającej powieki, zmniejszenie worków pod oczami, poprawę kolorytu twarzy, lifting policzków, redukcję podwójnego podbródka. Ćwicząc i masując twarz Twoja skóra stanie się lepiej odżywiona i dotleniona, a trenowane mięśnie odzyskają swoją objętość. Wszystko zależy od postawionego sobie celu i zestawu ćwiczeń, który dobierzesz.

No dobrze, ale kiedy mogę spodziewać się pierwszych efektów? Oczywiście to wszystko zależy od intensywności i regularności ćwiczeń, ale zazwyczaj zmiany zaczynają pojawiać się po 2-4 tygodniach. Warto też pamiętać, że same ćwiczenia nie wystarczą. Sukces zależy również od Twojego stylu życia, tego czy wystarczająco długo śpisz i w jakiej pozycji, jak radzisz sobie ze stresem, jak się odżywiasz, czy palisz papierosy i pijesz alkohol.

Jak zacząć?

Przede wszystkim wyznacz czas na tę aktywność. Może to być moment porannej pielęgnacji lub wieczór, kiedy szykujesz się do snu. 10-15 minut automasażu i ćwiczeń przyniosą pierwsze efekty, a także rozluźnią i zrelaksują Twoją twarz.

Ponadto wyznacz sobie cel, który chcesz osiągnąć. Masz problem z lwią zmarszczką albo bruzdą wargowo-nosową? Zacznij od znalezienia ćwiczeń na te „dolegliwości” i jeśli masz wolne tylko trzy minuty, wykonaj ćwiczenia na wybraną partię twarzy.

Automasaż najlepiej wykonywać na natłuszczonej skórze. Nie musisz kupować nowych specyfików, wystarczy, że wykorzystasz coś ze swojej kosmetyczki: ulubione serum, odżywczy olejek, który dotychczas uzupełniał Twoją pielęgnację. Zawsze przed przystąpieniem do ćwiczeń umyj ręce, aby nie przenieść na twarz żadnych bakterii. 

Czy potrzebuję akcesoriów?

W internecie znajdziesz mnóstwo akcesoriów do automasażu twarzy. Są to między innymi: rollery, płytki gua sha, wałki do twarzy. Takie sprzęty są pomocne, ale aby zacząć, wystarczą Twoje ręce. Kiedy opanujesz podstawy, możesz wprowadzać gadżety.

Przykładowe ćwiczenie

Ćwiczenia jogi twarzy są naprawdę bardzo łatwe. Na przykład, jeśli masz problem ze zmarszczkami wokół ust możesz wykonać następujące czynności:

  1. Nałóż dolną i górną wargę na siebie i mocno zaciśnij tak, aby nie było widać wargowej czerwieni. Usta powinny przypominać poziomą kreskę.
  2. Następnie wytrzymaj w tej „pozycji” 10 sekund napinając mięśnie. Powinnaś poczuć, jak pracują mięśnie wokół ust i pod policzkami.
  3. Rozluźnij twarz, obliż usta i powtórz ćwiczenie jeszcze trzy razy.

Widzisz jakie to proste? Więcej darmowych inspiracji znajdziesz między innymi na YouTube. Poniżej załączam jedną z praktyk. Wypróbuj ją.

https://www.youtube.com/watch?v=17KgzVklTmo

Pamiętaj, aby ćwiczenia i automasaż traktować jako element pielęgnacji. Nie zapominaj zatem o nawadnianiu organizmu, zdrowej diecie, ruchu na powietrzu, śnie, a także odpowiedniej suplementacji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych holistycznych formułach anti-aging, kliknij TUTAJ.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. dowiedz się więcej.

Ok, rozumiem