ns

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco z ekscytującymi produktami Medere

img

Fundacja Medere powstała z inicjatywy spółki Medere Laboratoires.

Powszechna orientacja współczesnych społeczeństw na kult młodości, światowy fenomenem wydłużającej się długości życia, obserwowany rozwój nauki, medycyny, rosnące zainteresowanie medycyną naturalną, publikowane wyniki badań na temat długowieczności, i spowalniania procesów starzenia, a z drugiej strony obserwowany rozwój cywilizacji i związany z tym dominujący niezdrowy styl życia, który w konsekwencji jest głównym powodem rozwoju chorób cywilizacyjnych, zwiększające się tempa życia, w którym jest coraz mniej czasu na sen i regenerację, bardzo złe nawyki żywieniowe, oferowana na rynku masowym żywność przetworzona słabej jakości, ograniczona aktywność fizyczna oraz zwyczajne nie dbanie o siebie, które może wynikać z braku wiedzy oraz bagatelizowania wpływu niezdrowych postaw, przekonań i wyborów na przyszły stan zdrowia to główne czynniki, które skłoniły nas działania.

Chcemy pomagać ludziom by byli bardziej świadomi i wyedukowani.

Każdy z nas pragnie długiego, dobrego, satysfakcjonującego życia. Nie każdy jednak właściwie postępuje by skutecznie osiągnąć ten cel.

Zyskujące w krajach Zachodu na popularności idee sucessful aging, healthy aging, better aging spowodowały, że w działaniach Fundacji Medere będziemy skupiać swoją uwagę na promocji zdrowego stylu życia, zdrowych nawyków żywieniowych, profilaktyki zdrowotnej.

Działając chcemy popularyzować M’philosophy – czyli filozofię dbania o własny organizm w sposób holistyczny, otaczając troską zarówno ciało, jak i umysł. Podejście to zakłada, że młodość to stan umysłu, akceptacja upływu czasu i siebie, dojrzalszego, mądrzejszego i bardziej doświadczonego, połączona z aktywnością fizyczną i intelektualną, odpowiednią relaksacją, troską o równowagę emocjonalną, połączoną z pasjami życiowymi oraz życzliwymi osobami wokół nas to przepis na ‘sucessful aging’.

Chcemy, by świadome i zdrowe doświadczanie życia dawało optimum satysfakcji, nie kojarząc się przy tym z problemami zdrowotnymi, mniejszą sprawnością fizyczną i intelektualną, mniejszą witalnością i radością życia.

Wiemy, że to jak pięknie będziemy dojrzewać zależy w dużej mierze od nas samych, naszych decyzji, postaw życiowych oraz nawyków. Czym wcześniej zdobędziemy wiedzę, tym większa szansa na zrealizowanie celu.

Głośno chcemy mówić, że nigdy na korzystne zmiany w stylu życia człowieka nie jest za wcześnie i nigdy nie jest za późno, zawsze one oddziaływają na organizm człowieka bardzo pozytywnie. W efekcie nasza aktywność jest adresowana zarówno dla młodzieży, jak również dla dorosłych.

Chcemy propagować wiedzę jak cieszyć się i zachować satysfakcję z życia, zachować zdrowie, sprawnością fizyczną i intelektualną, oraz jak budować i pielęgnować więzi społeczne osiągając długie satysfakcjonujące życie.

Swymi działaniami chcemy poprawić jakość życia społeczeństwa, bo bardziej świadoma, zdrowsza i fizycznie sprawniejsza populacja generuje ogromne korzyści zarówno dla poszczególnych jednostek, jak również dla całych społeczeństw w kontekście niższych kosztów ponoszonych na opiekę zdrowotną, oraz większej produktywności i efektywności.

Przejdź do strony fundacji

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. dowiedz się więcej.

Ok, rozumiem