ns

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco z ekscytującymi produktami Medere

D

25 listopada 2022

Czy można wpłynąć na stan skóry za pomocą suplementów?

Czy można wpłynąć na stan skóry za pomocą suplementów?

Tak można. Jednak na stan i kondycję naszej skóry ma wpływ wiele czynników, o których dokładnie opowiem w poniższym akapicie. Wracając do istoty suplementów, ich zadaniem jest wyrównanie i uzupełnienie niedoborów witamin w organizmie. Zdrowa dieta to podstawa do zachowania zdrowia i pięknej cery. Czasem jednak sam jadłospis nie dostarcza nam wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Istnieją, więc suplementy witamin na skórę, które sprawiają, że jest ona bardziej nawilżona, elastyczna a zmarszczki stają się mniej widoczne. Zatem, jeśli chcemy wspomóc się suplementami, istotne jest, aby zwrócić uwagę na zawartość składników w produkcie. Do najpopularniejszych składników zaliczamy m.in.:

· kwasy omega 3/6/9;

· Miedź

· kolagen;

· kwas hialuronowy;

· koenzym Q10;

· witamina A, witaminy z grupy B, Witamina C i E;

· biotyna i wiele innych.

Czynniki wpływające na stan skóry a suplementy

· Styl życia (tryb pracy, używki, dieta i dostarczane składniki odżywcze, ilość dostarczanego snu, spożywana żywność: przetworzona, świeża czy sezonowa);

· Środowisko życia i toksyny środowiskowe;

· Ekspozycja na słońce jej nadmiar lub korzystanie z solarium;

· Leki, hormony i przebyte lub przewlekłe choroby;

· Wiek. Skóra z wiekiem zaczyna się zmieniać zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz warstw położonych głębiej. Jest to naturalny biologiczny proces starzenia, w którym dochodzi do spadku produkcji kolagenu i elastyny. Starzenie się skóry można jednak skutecznie opóźnić za pomocą suplementacji kosmetycznej skóry z formula anti-aging, które działają wielokierunkowo z nastawieniem na działanie neuroprotekcyjne.

· Ilość stresu, wolne rodniki i związany z tym stres oksydacyjny.

Wszystkie wyżej wymienione czynniki mają wpływ na stan i kondycję naszej skóry. Istnieje jednak możliwość spowolnienia niektórych skutków ubocznych poprzez suplementację kosmetyczną skóry. Dla przykładu suplementy z zawartością antyoksydantów tzw. przeciwutleniacze (niektóre witaminy i

składniki mineralne). Antyoksydanty to substancje, które zapobiegają powstawaniu wolnych rodników, chronią skórę przed promieniowaniem UV, wzmacniają funkcje ochronne organizmu, biorą udział w wytwarzaniu kolagenu itp.

Czy suplementacja to dobre i bezpieczne rozwiązanie?

Należy mieć świadomość i pamiętać, że przyjmując suplementy, to jest to tzw. dodatek do zbilansowanej diety i ruchu. Oczywiście są one bezpieczne pod warunkiem, że przyjmuje się je jako uzupełnienie, a nie jako sposób na problem, którego chcemy się pozbyć. Oznacza to, że jeśli mamy jakieś np. choroby skóry to suplement nie będzie jedynym i dobrym rozwiązaniem. Tutaj wymagana jest wizyta u specjalisty i wdrożenie odpowiedniego leczenia. Natomiast suplementy mogą okazać się pomocne dla wsparcia kondycji skóry. Istnieją również przeciwskazania do stosowania niektórych suplementów w przypadku występujących schorzeń jak np. kamica nerkowa, antybiotykoterapia, alergia czy inne przewlekłe choroby. Dlatego w przypadku istniejących chorób najlepiej skonsultować stosowanie suplementów witamin na skórę z lekarzem. Pod uwagę należy też wziąć, że suplementy w nieodpowiedniej ilości można przedawkować, co powoduje szkodliwe skutki uboczne. Objawy początkowo mogą być nie zauważalne, dlatego łatwo o ich przeoczenie. Do typowych objawów można zaliczyć m.in. bóle głowy, ogólne zmęczenie, osłabienie, wymioty, zaburzenia widzenia, a także biegunka, niestrawność czy bóle mięśni.

Jeśli chcemy wpłynąć na stan skóry suplementami witamin i nie mamy żadnych przeciwwskazań do ich stosowania, to suplementacja kosmetyczna skóry wraz z odpowiednią dietą będzie dobrym rozwiązaniem. Niedobory składników odżywczych mogą zmienić nasz stan skóry poprzez zauważalne zmiany skórne, suchość, powstawanie niedoskonałości i szybciej pojawiające się zmarszczki. Co więcej, skóra twarzy może utracić koloryt, stać się bardziej przemęczona i pozbawiona witalności.

Jakie stosować suplementy witamin na skórę?

Już wiemy, czy można wpłynąć na stan skóry i że suplementacja odgrywa istotną rolę. Ważna jest też pora przyjmowanych preparatów. Niektóre należy przyjmować przed posiłkiem lub w trakcie albo w odstępie czasowym. Nie powinno przyjmować się suplementów wraz z kawą lub herbatą, ponieważ może to zaburzyć ich działanie. Zatem jakie stosować suplementy witamin na skórę? Odpowiadając największy wpływ na stan i kondycje skóry mają antyoksydanty tj.:

Witamina A – wykazuje działanie przeciwstarzeniowe, skóra staje się bardziej gładka i elastyczna a przebarwienia mniej widoczne. Pomaga wytworzyć włókna kolagenowe i łagodzi stany zapalne. Może być stosowana w zapobieganiu i leczeniu chorób skórnych.

Witamina C to bardzo silny przeciwutleniacz, który chroni organizm przed wolnymi rodnikami. Rozjaśnia przebarwienia i przywraca skórze właściwy koloryt. Wpływa na produkcję włókien kolagenowych, które odpowiadają za utrzymanie jędrności i zapobiegają powstawaniu zmarszczek.

Witamina D widocznie odżywia skórę i doskonale ją pielęgnuje. Poprawia elastyczność oraz rozjaśnia przebarwienia. Wpływa na ogólne procesy odnowy biologicznej naskórka, dzięki czemu skóra staje się gładka i odporna na działanie czynników zewnętrznych.

Witamina E spowalnia procesy starzenia i wzmacnia funkcje ochronne skóry. Przywraca napięcie i jędrność skóry.

Resweratrol wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i zwalcza wolne rodniki.

Suplementy anti aging to kompozycja najistotniejszych składników dla pięknej i młodej skóry. Nawilżają i odpowiadają za poprawę elastyczności oraz chronią przed czynnikami zewnętrznymi. Hamują uszkodzenie komórek i proces powstawania wolnych rodników. Niektóre składniki w suplementach wykazują działanie synergistyczne, nasilając działanie innych przeciwutleniaczy. To wszystko wpływa na zmniejszenie lub wypełnienie zmarszczków, odmładzając skórę.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. dowiedz się więcej.

Ok, rozumiem