ns

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco z ekscytującymi produktami Medere

D

26 maja 2020

Czy sposób na długowieczność istnieje? Poznaj najlepiej przebadany „eliksir młodości”

osoba zbierająca winogrona

Czy człowiek może żyć wiecznie? Czy boski eliksir młodości był od zawsze w zasięgu naszych rąk? David Sinclair, biolog molekularny z Harvard Medical School, jest pewien, że tak. Jako rozwiązanie podaje resweratrol. Czym on jest i jak może nam pomóc?

Niezwykłe właściwości resweratrolu znane były już w starożytności. Miał on nie tylko wspomagać działanie układu krążenia, ale i stać się remedium na upływający czas.

Resweratrol to polifenol naturalnie występujący w skórkach czerwonych winogron, borówkach, eukaliptusie czy orzeszkach ziemnych. Substancja ta wykorzystywana jest również w przemyśle i stanowi jeden z dodatków do żywności. W zależności od sposobu pozyskiwania, wyróżnia się postać trans- i cisresweratrol. Pierwszy typ to ten, który naturalnie występuje w owocach, natomiast postać cis powstaje w procesie fermentacji skórek z winogron.

Resweratrol jest jednym z najlepiej przebadanych „eliksirów młodości”. Jego siła działania antyoksydacyjnego jest prawie czterokrotnie większa od witamin E i C.

To właśnie te informacje sprawiły, że resweratrol stał się jednym z kluczowych składników kuracji anti-aging Long Good Life. Włączyliśmy go do naszego bogatego składu, w maksymalnej bezpiecznej dawce. Więcej o działaniu naszej formuły anti-aging przeczytasz <<TUTAJ>>


Choć mogłoby się wydawać, że dostarczanie tej cennej substancji w postaci alkoholu niesie za sobą więcej szkód niż korzyści, dzieje się zupełnie odwrotnie. Na poparcie tej tezy zabierzemy Cię na chwilę do państw położonych w basenie Morza Śródziemnego.

Mimo tego, że dieta tutejszych mieszkańców obfituje w tłuszcze nasycone oraz wino, odsetek cierpiących na choroby układu krążenia jest mniejszy niemal o połowę w porównaniu do innych krajów. Dzieje się tak dlatego, że zawarty w winie resweratrol hamuje utlenianie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, spowalniając jednocześnie agregację płytek krwi, czyli tworzenie złogów zatykających tętnice.

Niemal równolegle z doniesieniami o zbawiennym wpływie resweratrolu dla układu krążenia, pojawiły się dowody na temat jego zdolności opóźniania procesów starzenia. Ceniony naukowiec, profesor David Sinlcair z UNSW School of Medical Sciences i Harvard Medical School w Bostonie, przeprowadził badanie, które miało na celu ustalenie, czy preparat ten potrafi wydłużyć życie.

Eksperyment został przeprowadzony na zwierzętach – muchach, myszach; a także komórkach drożdży. Jego wynik okazał się zaskakujący. U zwierząt, którym podawano resweratrol, zaobserwowano wzmocnienie i uelastycznienie ścian aorty, znaczną poprawę koordynacji ruchowej, nastąpiło też obniżenie cholesterolu. Uwagę naukowców zwrócił jeden z produktów przemiany materii – NAD+, czyli utleniona forma dinukleotydu nikotynoamidoadeninowego. Badania na myszach pokazały, że podawanie prekursora tej cząsteczki (NMN) sprawia, że komórki zwierząt są młodsze.

Co ciekawe, wynikami badań zainteresowała się nawet NASA. Odkrycie zespołu profesora Sinclaira może pomóc organizacji w ochronie kosmonautów wysyłanych w podróż na Marsa przed szkodliwym wpływem promieniowania kosmicznego. Wiąże się to również z możliwością opracowania nowych leków na raka. Obecnie trwają prace nad podawaniem NMN w formie lekarstwa.

Chyba nie musimy Cię dłużej przekonywać, że nikt przedtem nie był tak blisko odkrycia bezpiecznego i skutecznego leku odmładzającego. Jeśli testy się powiodą, lek może trafić na rynek w ciągu 3-5 lat. Zadeklarował to sam Sinclair.

Jak widzisz: suplementacja resweratrolem to mnóstwo korzyści zdrowotnych.Oprócz właściwości chroniących serce, może wspomóc leczenie nowotworów, zapobiec rozrostowi naczyń krwionośnych, chronić przed chorobą Alzheimera, usprawniając przepływ krwi do mózgu, co z kolei poprawia pamięć i ogólną sprawność umysłową. Właściwa suplementacja pozwala także na zachowanie prawidłowej gospodarki hormonalnej i jako silny antyoksydant w widoczny sposób spowalnia efekty starzenia.

Decydując się na suplementację resweratrolem, warto zwrócić uwagę na te suplementy, które zawierają jego maksymalną, ale co ważne – bezpieczną dawkę.

Innowacyjnym na rynku preparatem jest Formuła ANTI-AGING marki MedereLab. 90-dniowy program suplementacji, zawiera starannie wyselekcjonowane, współgrające ze sobą aktywne składniki. Oprócz resweratrolu, znajdziesz wśród nich między innymi witanię ospałą czy traganka błoniastego, które mają udowodnione działanie przeciwstarzeniowe, pozytywnie wpływające na aktualny i przyszły stan zdrowia.

Więcej informacji o tej formule znajdziesz <<TUTAJ>>

  1. Bergman Adi Y., Motechin Rachel A., Wiesenfeld Maia Y., Holz Marina K., The terapeutic potential of resveratrol: a review of clinical trials, NPJ Preis Oncol., 2-17, 11, 1-17.
  2. Langcake PWVM. The relationship of resveratrol production to infection of grapevine leaves by Botrytis cinerea, Vitis, 1979; 18:244–253.
  3. Renaud S, de Lorgeril M. Wine, alcohol, platelets, and the French paradox for coronary heart disease, Lancet 1992, 339:1523–1526.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. dowiedz się więcej.

Ok, rozumiem