ns

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco z ekscytującymi produktami Medere

D

17 grudnia 2020

Dlaczego pielęgnacja prewencyjna jest ważna dla Twojej skóry?

dłonie

Drogie kosmetyki, diety cud, które pomogą Ci uporać się z problemami skórnymi, sztab dermatologów i kosmetologów. Kiedy dochodzi do stanów zapalnych skóry, często potrzebujemy wiele czasu i jeszcze więcej pieniędzy, by się z nimi uporać. Do tego spada nam pewność siebie i zaczynamy patrzeć na siebie nieprzychylnym okiem.

Dlatego właśnie tak ważna jest pielęgnacja prewencyjna, czyli zasady, które w momencie, kiedy Twoja skóra jest w niezłym stanie, i tak warto wprowadzić. Pozwoli Ci to nie tylko w przeciwdziałaniu, ale także w utrzymaniu skóry w zdrowiu i młodości.

Krem z filtrem nawet w okresie jesień-zima

Ostatnio coraz częściej się o tym mówi, ale nadal nie na tyle często, by kobiety faktycznie zaczęły stosować się do tej rady. Jak to krem z filtrem, kiedy nie ma słońca?

To dlatego, że są różne rodzaje promieniowania. UVB to to, przed którym ostrzegają nas dermatolodzy wiosną i latem – światło słoneczne, które wnika w nasz naskórek i może odpowiadać za poparzenia, reakcje alergiczne czy choroby skóry. Przyspiesza też starzenie się naszego największego organu.

Drugie, bardziej zdradzieckie, bo mniej oczywiste, to promieniowanie UVA. Obecne jest przez cały rok, także w pochmurne dni. Stanowi 95% promieniowania ultrafioletowego docierającego do ziemi. Wnika bardzo głęboko w komórki. Przenika przez chmury, szkło, naskórek. Co za tym idzie, jesteś na nie narażona nawet wtedy, gdy przebywasz w pomieszczeniu.

Promieniowanie odpowiada między innymi za tworzenie się wolnych rodników, może doprowadzić do zmian ukierunkowania włókien elastyny i kolagenu, co z kolei spowoduje zwiotczenie i utratę jędrności skóry. A to już prosta droga do zmarszczek.

Gorące kąpiele

Wiem, że nic tak nie relaksuje jak wieczorna, gorąca kąpiel z pianą i nie ma w tym nic złego, dopóki nie stanie się to Twoją codzienną praktyką. Gorąca woda wpływa na pogorszenie się stanu naszej skóry: jej przesuszenie i podrażnienie. W efekcie skóra może się łuszczyć, swędzieć, piec.

Ponadto kąpiel czy prysznic w gorącej wodzie nie powinny trwać długo, ponieważ półgodzinne wylegiwanie się może spowodować zmianę pH skóry i naruszyć jej prawidłowe funkcjonowanie.

Nawilżanie

Aby Twoja skóra nie zaczęła się starzeć zbyt szybko, pamiętaj o nawilżeniu. To jak z winogronem: kiedy straci wodę, robi się zeschniętym rodzynkiem. Tak samo jest z naszą skórą, dlatego musimy pamiętać, aby nawadniać ją od środka i zewnątrz.

W okresie jesienno-zimowym zadbaj o to, by zawsze mieć pod ręką butelkę termiczną z ciepłą wodą, najlepiej bez dodatków. Dotrze do wszystkich tkanek, które potrzebują nawilżenia, odżywi je, pobudzi, a do tego ogrzeje wyziębiony organizm.

Jeśli w Twoim mieszkaniu jest sucho, pomyśl o zainwestowaniu w nawilżasz powietrza lub dyfuzator. Z kolei po prysznicu nie zapomnij o balsamie do ciała i nawilżającym kremie do twarzy.

Pamiętaj, że o odpowiednim nawilżeniu skóry decyduje tłuszcz. Jeżeli Twoja skóra nie wytwarza jego potrzebnej ilości, trzeba jej pomóc odpowiednimi specyfikami. W okresie jesienno-zimowym możesz zaopatrzyć się w gęstsze smarowidła, masła do ciała. Nie żałuj kosmetyku, zwłaszcza na szybko przesuszające się części ciała: pośladki, łokcie, pięty, dłonie.

Masuj twarz

Nieważne, czy wstałaś spóźniona, czy jesteś potwornie zmęczona po całym dniu – nigdy nie zaniedbuj pielęgnacji twarzy. Pamiętaj o dokładnym demakijażu, oczyszczaniu, tonizowaniu, nawilżaniu. Staraj się też jak najczęściej znaleźć czas na kilkuminutowy masaż, który pobudzi krążenie.

Pamiętaj, że na samej twarzy i szyi masz aż 50 mięśni! Niećwiczone zwiotczeją tak samo jak reszta naszego ciała. Opadające policzki, powieki, bruzdy, lwia zmarszczka – to wszystko można zniwelować codziennym automasażem, który powinien stać się Twoją codzienną rutyną. Na rynku pojawiło się wiele akcesoriów, które usprawnią Twoją pielęgnację, w tym jadeitowe wałki, płytki, rollery.

Od niedawna coraz popularniejszy w salonach masażu jest też masaż kobido określany mianem „nieinwazyjnego liftingu”. Intensywne ruchy sprawiają, że zabieg działa na głębokie struktury skóry. Dzięki niemu staje się ona mocniejsza, a kosmetyki głębiej wnikają. 

Nie zapomnij również o odpowiedniej diecie i suplementacji, które także mogą nawilżyć, uelastycznić, działać przeciwstarzeniowo. W naszych produktach znajdziesz między innymi: koenzym Q10 czy resweratrol. Jeśli chciałabyś wspomóc swój organizm, zapoznaj się z naszymi formułami, które do 24 grudnia objęte są 20% zniżką.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. dowiedz się więcej.

Ok, rozumiem