ns

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco z ekscytującymi produktami Medere

D

4 maja 2023

Jak dbać o skórę po zabiegach medycznych?

Zabiegi medyczne, takie jak laserowe usuwanie zmarszczek, mezoterapia, peelingi chemiczne czy nawet chirurgiczne zabiegi plastyczne, mają na celu poprawienie wyglądu skóry i zwiększenie jej elastyczność. Wykonanie zabiegu to jednak dopiero połowa sukcesu w drodze do pięknej, zdrowej i elastycznej skóry. Po ingerencji medycznej ważne jest, odpowiednie zadbanie o organizm. Właściwa pielęgnacja pomoże zapobiec infekcjom, zaczerwienieniu i innym niepożądanym skutkom ubocznym. Poniżej przedstawiam zbiór kosmetyków medycznych oraz wskazówek, pokazujących jak właściwie dbać o skórę po zabiegach medycznych.

Kosmetyki zalecane po zabiegach medycznych

Oto kilka przykładów kosmetyków medycznych, które mogą być stosowane po zabiegach:

1. Kremy regenerujące – zawierają składniki aktywne, takie jak witaminy, antyoksydanty, peptydy i kolagen, które pomagają w regeneracji skóry po zabiegu, np. mezoterapii lub usuwania zmarszczek. Kolagen jest składnikiem, który nie tylko pomaga w regeneracji skóry, ale także wzmacnia efekt wypełnienia zmarszczek. Z kolei kosmetyki zawierające peptydy pomagają w stymulacji produkcji kolagenu.

2. Kremy z kojącymi składnikami – zawierają składniki, takie jak aloes, rumianek i pantenol, które pomagają złagodzić zaczerwienienia i obrzęki po zabiegu medycznym.

3. Kremy z antybakteryjnymi składnikami – zawierają składniki, takie jak kwas salicylowy i benzoesan sodu, które pomagają zapobiegać infekcjom i stanom zapalnym na skórze.

4. Serum z witaminą C – która pomaga w odbudowie kolagenu, a także w walce z wolnymi rodnikami i zapobieganiu przedwczesnemu starzeniu się skóry.

5. Kremy z retinolem – pomagają w stymulacji regeneracji skóry i redukcji zmarszczek.

6. Kremy z kwasem hialuronowym – który pomaga w nawilżeniu i uelastycznieniu skóry.

7. Kremy z witaminami i antyoksydantami – zawierają składniki aktywne, takie jak witaminy C i E oraz antyoksydanty, które pomagają w odbudowie skóry, a także walczą z wolnymi rodnikami, które przyczyniają się do przedwczesnego starzenia się skóry.

8. Kremy z kwasem alfa-liponowym – pomagają w walce z wolnymi rodnikami, a także redukcji zmarszczek i zapobieganiu przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Uwaga! Pamiętaj, że przed użyciem jakichkolwiek kosmetyków medycznych po zabiegu medycznym, należy skonsultować się z lekarzem lub kosmetologiem, aby wybrać najlepsze produkty dla Twojego typu skóry i zalecanych efektów.

Poza stosowaniem odpowiednio dobranych kosmetyków, po zabiegach medycznych należy również zadbać o ogólną kondycję organizmu. Takie działania wpłyną pozytywnie na nasze samopoczucie po zabiegu, a także na stan naszej skóry.

Czym jest selfcare?

Selfcare po zabiegach medycznych to proces dbania o swoje zdrowie i dobre samopoczucie po przejściu przez procedurę medyczną. Po takim doświadczeniu organizm potrzebuje czasu na regenerację i powrót do normalnego funkcjonowania, a pacjent może potrzebować pomocy i wsparcia w tym procesie.

Selfcare po zabiegu medycznym

1. Unikaj ekspozycji na słońce – skóra po jest bardziej podatna na uszkodzenia spowodowane przez słońce, dlatego ważne jest, aby unikać ekspozycji na słońce przez co najmniej kilka dni po zabiegu. W razie konieczności wyjścia na zewnątrz, pamiętaj o nałożeniu kremu z filtrem UV o wysokim stopniu ochrony.

2. Unikaj używania kosmetyków niezaleconych przez lekarza lub kosmetologa – po zabiegu mezoterapii należy unikać stosowania kosmetyków na skórę przez co najmniej 24 godziny. Jeśli musisz użyć kosmetyku, skonsultuj się z lekarzem lub kosmetologiem.

3. Unikaj gorącej wody – gorąca woda może podrażnić skórę i opóźnić proces gojenia się, dlatego, np. po mezoterapii należy unikać gorących kąpieli i pryszniców.

4. Unikaj intensywnego wysiłku fizycznego – należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego, ponieważ może to zwiększyć ryzyko zaczerwienienia i opóźnić proces gojenia się skóry.

5. Wzmacniaj swój organizm od środka- pamiętaj o zdrowej diecie oraz suplementacji witamin. Za wygląd naszej skóry w znacznej mierze odpowiada zdrowa, zbilansowana dieta zawierająca wszystkie składniki mineralne. Zdarza się, że dostarczenie wszystkich potrzebnych miko i makroelementów w pożywieniu może okazać się trudne. W takim przypadku warto wspomóc się właściwie dobraną suplementacją.

6. Stosuj zimne okłady – stosowanie zimnych okładów na skórę może pomóc złagodzić obrzęki i zaczerwienienia.

Pamiętaj, że każdy zabieg kosmetyczny/medyczny jest inny, więc zawsze należy słuchać zaleceń lekarza lub kosmetologa i dbać o skórę oraz ogólną kondycję organizmu zgodnie z jego instrukcjami. Odpowiednia pielęgnacja po zabiegu oraz selfcare może pomóc w szybszym powrocie do zdrowia i pięknej skóry.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. dowiedz się więcej.

Ok, rozumiem