ns

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco z ekscytującymi produktami Medere

D

23 lutego 2023

Łagodzenie objawów menopauzy – Jak sobie radzić?

Menopauza jest naturalnym procesem, którego doświadcza większość kobiet w średnim wieku i jest spowodowana zmianami hormonalnymi w organizmie kobiety. Wraz z wiekiem jajniki wytwarzają mniej hormonów, w tym estrogenu i progesteronu. Te zmiany hormonalne powodują zmiany w ciele kobiety i mogą prowadzić do różnych objawów. Menopauza jest zwykle definiowana jako występująca między 45 a 55 rokiem życia, ale może wystąpić wcześniej lub później. Zwykle wtedy pojawiają się u kobiety pierwsze objawy, kończy się miesiączka i okresy płodne. W niektórych przypadkach objawy menopauzy mogą być na tyle poważne, że zakłócają codzienne funkcjonowanie. Jak sobie z nimi radzić, czyli jak złagodzić objawy menopauzy? O tym napiszemy w tym artykule.

Objawy menopauzy u kobiet

Objawy menopauzy mogą być różne u różnych kobiet i mogą obejmować:

· uderzenia gorąca i pocenie się w nocy;

· suchość pochwy i dyskomfort podczas stosunku seksualnego;

· problemy z zasypianiem lub snem;

· zmiany nastroju, w tym depresję, lęk lub podenerwowanie;

· zmniejszenie libido;

· sucha skóra i osłabienie włosów;

· problemy z pamięcią lub koncentracją;

· bóle głowy;

· zmniejszenie gęstości kości i większe ryzyko osteoporozy;

· zwiększone ryzyko chorób serca;

· spadek energii.

Nie wszystkie kobiety doświadczają tych samych objawów menopauzy, a objawy mogą występować w różnym stopniu intensywności i o różnym czasie trwania.

5 sposobów na złagodzenie objawów menopauzy

1. Zmiana stylu życia: utrzymywanie zdrowego stylu życia, takiego jak dieta bogata w warzywa, owoce i ziarna, regularna aktywność fizyczna, unikanie używek (takich jak alkohol i papierosy) i dbanie o dobry sen, może pomóc w złagodzeniu objawów menopauzy.

2. Rozmowa z lekarzem: jeśli objawy menopauzy są poważne i utrudniają codzienne funkcjonowanie, warto skonsultować się z lekarzem. Lekarz może zalecić odpowiednie leczenie, w tym terapię hormonalną lub ziołowe suplementy.

3. Relaksacja i medytacja: techniki relaksacyjne, takie jak medytacja, joga i aromaterapia, mogą pomóc w zmniejszeniu poziomu stresu i poprawie samopoczucia.

4. Wspieranie się: warto poszukać wsparcia wśród bliskich, przyjaciół lub grup wsparcia dla kobiet w okresie menopauzy. Rozmowa z innymi kobietami, które przechodzą przez ten sam proces, może być pomocna w złagodzeniu uczucia samotności i niepokoju.

5. Stosowanie suplementów

Warto pamiętać, że menopauza zazwyczaj trwa kilka lat. Istotne jest, aby podjąć odpowiednie kroki w celu złagodzenia objawów menopauzy i zapewnienia sobie dobrego samopoczucia.

Suplementy na złagodzenie objawów menopauzy

Niektóre suplementy diety mogą złagodzić niektóre objawy i poprawić samopoczucie. W mederelab mamy suplementy na menopauzę opracowane specjalnie dla kobiet w tym szczególnym czasie. Dzięki specjalnie opracowanej formule stworzyliśmy kompleksowy i skuteczny produkt oparty o wyselekcjonowane naturalne składniki. ME ME Menopause Formula pomaga zniwelować większość niepożądanych objawów związanych z menopauzą. Warto więc o tym pamiętać i wiedzieć też, że:

· Izoflawony sojowe to fitoestrogeny, substancje pochodzenia roślinnego, które działają w organizmie jak estrogen. Mogą pomóc złagodzić uderzenia gorąca i wahania nastroju.

· Rośliny czarnego bzu, które zawierają fitoestrogeny w swoich korzeniach. Może pomóc złagodzić uderzenia gorąca i poprawić jakość snu.

· Wapń i witamina D są ważne dla zdrowia kości i mogą zapobiegać rozwojowi osteoporozy w okresie menopauzy.

· Kwas gamma-linolenowy (GLA) to tłuszcz omega-6, który jest składnikiem niektórych olejów roślinnych, takich jak olej z wiesiołka. Może pomóc złagodzić ból piersi, który czasami towarzyszy menopauzie.

· Witamina E to przeciwutleniacz, który może pomóc w łagodzeniu uderzeń gorąca.

· Kwas hialuronowy to substancja, która występuje naturalnie w tkankach ciała, w tym w pochwie, co może pomóc w złagodzeniu suchości pochwy.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. dowiedz się więcej.

Ok, rozumiem