ns

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco z ekscytującymi produktami Medere

D

12 lipca 2018

Poznaj 7 kroków do zachowania młodości na zawsze

kobieta w niebieskiej sukience

Młodość nie musi być tylko pewnym etapem życia. To jak długo ją zatrzymamy, zależy od tego jak na co dzień będziemy traktować i pielęgnować swój umysł i ciało. Dlatego, aby jak najdłużej cieszyć się dobrym samopoczuciem i młodym wyglądem warto przestrzegać kilku prostych zasad.

Krok pierwszy- zwolnij!
Szalone tempo w jakim żyjemy na co dzień, nie jest dobre dla organizmu. Z życia na wysokich obrotach może wyniknąć wiele problemów, bo pośpiech to stres, bóle głowy, problemy z żołądkiem i ciągłe rozdrażnienie. Najlepszy styl życia to taki, w którym stawiamy na jakość, a nie ilość, w którym żyjemy we własnym tempie.

Krok drugi – zadbaj o ciało, również od środka
Aby jak najdłużej cieszyć się promienną cerą, nie wystarczy tylko pielęgnacja skóry. W procesie przeciwstarzeniowym znaczną rolę odgrywa również naturalna suplementacja oparta na starannie wyselekcjonowanych, aktywnych składnikach, jak np. traganek błoniasty, żeńszeń, czy witania ospała. Te rośliny „wiecznej młodości” cechują się nie tylko właściwościami spowalniającymi procesy starzenia, ale pomagają również w stanach ogólnego wyczerpania organizmu.

Krok trzeci – ruszaj się!
Regularne ćwiczenia to nie tylko wyrzeźbione, smukłe ciało, ale także fantastyczny sposób na poradzenie sobie ze stresem, ponieważ aktywność fizyczna pobudza produkcję endorfin, które wprowadzają w dobry nastrój. Warto zatem poświęcić co najmniej 15 minut dziennie na proste ćwiczenia np. rozciąganie rano po przebudzeniu lub po dłuższym siedzeniu przy biurku w pracy.

Krok czwarty – pozwól sobie na odpoczynek
Dobrym sposobem na relaks jest masaż, który rozluźni mięśnie i poprawi ukrwienie skóry. Jednak kluczową czynnością odpowiedzialną za dobre zdrowie i wieczną młodość jest… sen. To czas, kiedy organizm może odpocząć i nabrać siły, ponieważ dobry, zdrowy sen wspomaga przyswajanie informacji, regeneruje i relaksuje ciało, pozytywnie wpływa nie tylko na psychikę, ale i urodę.

Krok piąty – wprowadź porządek w kuchni
Złe nawyki żywieniowe i nieodpowiednia dieta mogą być przyczyną wielu dolegliwości. Aby jak najdłużej cieszyć się młodym wyglądem i doskonałym samopoczuciem należy dostarczać organizmowi solidnej porcji witamin, których nie brakuje w świeżych warzywach i owocach, a zrezygnować z gotowych i wysokoprzetworzonych produktów oraz słodzonych napojów gazowanych.

Krok szósty – ciesz się życiem, tak po prostu
Nic tak nie poprawia humoru jak oddawanie się przyjemnością. Realizowanie pasji powoduje, że człowiek jest spełniony, odprężony i szczęśliwy, a doskonałe samopoczucie przyczynia się do tego, że ma się więcej energii, aby realizować zadania zawodowe. Hobby, przyjazny stosunek do innych ludzi, pozytywne nastawienie do życia – folgowanie nawet drobnym przyjemnością może wydłużyć życie nawet o kilka lat!

Krok siódmy – żyj blisko natury
Zieleń kojąco wpływa na umysł pomagając się odprężyć i zredukować stres, dlatego warto mieć w domu rośliny. Nie tylko zwiększają ilość tlenu w pomieszczeniu, ale także oczyszczają powietrze, pochłaniają wiele szkodliwych substancji i przyczyniają się do podnoszenia wilgotności. Na domowym parapecie warto także uprawiać zioła, takie jak bazylia, melisa czy mięta, które później można wykorzystać do przygotowania posiłków.

To jak długo czujemy się młodzi zależy wyłącznie od naszych zachowań i trybu życia. Dbanie o siebie we właściwy sposób jest kluczem do długowieczności. Przestrzeganie tych prostych zasad pomoże zachować nie tylko dobre samopoczucie, ale i świetną kondycję na długie lata, bo w zdrowym ciele, zdrowy i młody duch!

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. dowiedz się więcej.

Ok, rozumiem