ns

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco z ekscytującymi produktami Medere

D

25 sierpnia 2020

Yang Sheng chińska wiedza o długowiczności

mężczyzna nad rzeką

Czym jest sztuka „Odżywczego Życia” i jak może nam pomóc w drodze do długiej i zdrowej przyszłości? Yang Sheng to sposób życia, który pomoże nam osiągnąć długowieczność, spowalnia procesy starzenia i wzmacnia zdrowie. Brzmi nieprawdopodobnie? Nie dla Chińczyków.

Słowo Yang oznacza odżywiać, choć ma dużo szersze znaczenie, niż tylko odżywianie ciała. Chodzi w nim również o edukację, czyli odżywianie umysłu. Już starożytne traktaty mówiły o tym sposobie życia, a co więcej zawierały praktyczne wskazówki, co należy robić, by osiągnąć cel. Prapoczątków Yang Sheng można doszukiwać się nawet w V wieku p.n.e.

Yang Sheng opiera się na rutynie, na praktykowaniu i pielęgnowaniu dobrych praktyk w swojej codzienności. Z drugiej strony polega na przyjrzeniu się złym zwyczajom i wyeliminowaniu nałogów, chorób czy kontuzji.

Odżywcze Życie to holistyczne podejście. Opiera się na odpowiedniej diecie, równowadze między snem, pracą, na respektowaniu pór roku i życiu w zgodzie z nimi. Jednak zasady nie ograniczają się jedynie do zdrowia fizycznego. Yang Sheng to także praca z emocjami, próba harmonizacji ich.

W traktatach opisujących wskazówki, czego unikać wymienia się:

   1     Patrzenie przez długi czas uszkadza krew.

   2     Leżenie przez długi czas uszkadza Qi.

   3     Siedzenie przez długi czas uszkadza ciało.

   4     Stanie przez długi czas uszkadza kości.

   5     Chodzenie przez długi czas uszkadza mięśnie.

Na pierwszy rzut oka może wydać się to absurdalne, bo przecież nie możemy nie leżeć, stać, siedzieć i chodzić. Chodzi jednak o to, by we wszystkim znaleźć umiar. Nie przeciążać się, a z drugiej strony nie popaść w marazm. W ciągu dnia powinniśmy wykonywać wszystkie czynności, a nie jedną z nich. Powstała też lista, która opisuje te z czynności, które poprawiają nastrój, a zaliczają się do nich:

   1     Siedzenie w ciszy.

   2     Kontemplowanie książek.

   3     Oglądanie gór, wody, kwiatów i drzew.

   4     Dyskutowanie z dobrymi przyjaciółmi.

   5     Nauczanie dzieci i młodszego rodzeństwa.

Ktoś może poczuć się zawiedziony i pomyśleć, że to wszystko jest banalne i to żaden przepis na długowieczność, jednak Chińczycy uważają, że w prostych sposobach kryje się tajemnica. Jeśli nauczymy się żyć spokojnie, przebywać wśród natury oraz otaczać się ludźmi, których kochamy, nasze życie będzie lepsze.

Co ważne Yang Sheng dba i skupia się na profilaktyce zdrowia. Na Zachodzie systematycznie zaniedbujemy dobre samopoczucie i zapobieganie chorobom. Nasze zdrowie jest dla nas czymś oczywistym i często zaczynamy o nie dbać, dopiero w momencie choroby. A kiedy jesteśmy już chorzy, raczej leczymy objawy choroby, niż szukamy przyczyny. Medycyna chińska, a w tym Yang Sheng, ma inne podejście. Opowiada o odkrywaniu braków równowagi energetycznej na długo przed tym, zanim przekształci się w jawną chorobę. Działa na zasadzie eliminacji drobnych problemów zdrowotnych i równoważeniu organizmu, aby zachować zdrowie.

Według medycyny chińskiej Qi to energia przepływająca przez ciało. Wspomaga przepływ krwi, limfy, składników odżywczych, toksyn. Medycyna chińska uważa, że ​​swobodny przepływ Qi i krwi jest podstawą dobrego zdrowia. Podobnie jak uczucia i emocje, Qi nie jest widoczna, jednak przenika ona każdą część ciała, dając nam doznania, witalność i siłę życiową. Osoby z silną i obfitą Qi cieszą się doskonałym zdrowiem i witalnością. Kiedy energia jest całkowicie rozproszona, ciało z krwi i kości umiera. Brak równowagi lub blokady osłabiają ją, co ostatecznie objawia się chorobą. Dlatego konieczne jest, aby codziennie dbać o Qi, aby była silna i płynna.

Wielu lekarzy zajmujących się medycyną chińską twierdzi, że współczesny styl życia ma bardzo negatywny wpływ na naszą energię życiową. Jesteśmy nieustannie bombardowani reklamami, które próbują przekonać nas do ciągłego konsumowania. Namawiają do tego, by mieć więcej i żyć szybciej. Te przytłaczające i negatywne bodźce drenują i osłabiają nasz organizm, co według medycyny chińskiej ostatecznie skutkuje niepożądanymi stanami, takimi jak stres, ból, niska energia, przedwczesne starzenie się, złe trawienie i brak snu. Dlatego właśnie Yang Sheng kładzie nacisk na budowanie codziennych dobrych rytuałów, które mają doprowadzić nas do spokojnego i długiego życia.

Warto więc wziąć sobie do serca wskazówki starożytnych traktatów i zaadaptować do dzisiejszego życia. Cieszyć się drobnymi rzeczami, żyć w harmonii, poświęcać czas na obserwację swoich uczuć i ciała, starać się wyciszyć, gdy czujemy się przebodźcowani, oraz zadbać o elementarna aktywność fizyczną.

Nasza Anti Aging Formuła formuła LONG GOOD LIFE opiera się na podobnym, holistycznym podejściu i może być idealnym uzupełnieniem stylu życia „Anti Aging”, dlatego zachęcamy Cię do zapoznania się z naszym wyjątkowym produktem.. Wystarczy kliknąć TUTAJ

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. dowiedz się więcej.

Ok, rozumiem